Jak wybrać odpowiednią listwę podłogową?

Rozpoczynając remont domu nie skupiamy się tylko na malowaniu ścian, instalacji podwieszanego sufitu, czy wymianie okien. Ważne jest by zadbać również o mniejsze elementy, które nie są tak widoczne, ale mogą zmienić wygląd naszego salonu, czy kuchni. Mogą nimi być chociażby listwy podłogowe.

Rodzaje listw podłogowych

listwa podłogowa na kableNie jest ważne, czy w danym pomieszczeniu mamy dywan, parkiet czy chociażby panele. Każdy materiał musi zostać odpowiednio wykończony. Listwy dostępne są w różnych kolorach, długościach i kształtach. Ich wybór nie jest łatwy, dlatego że w sklepach znajdziemy kilka rodzajów. Pierwszym z nich są listwy podłogowe PCV. Wykonywane są z polichlorku winylu i najlepiej jest stosować je przy podłogach z paneli i drewna. Cechują się elastycznością i praktycznością. Z pewnością będziemy w stanie zamontować je sami, bez pomocy fachowca. Dodatkowym plusem jest to, że są dostępne w wielu kolorach i wzorach, a także zawierają miejsce na kabel. Dzięki temu sprytnie możemy w nich ukryć przewody od telewizora, komputera, lodówki, czy innego domowego sprzętu. Listwa podłogowa na kable jest jednym z najbardziej praktycznych rozwiązań. Możemy również wyróżnić listwy drewniane, którym sami możemy nadać odpowiedni kolor, wykonane z płyt MDF, które pokryte są lakierem i okleina, a także te wykonane z polistyrenu, stali bądź aluminium. Każda z nich jest unikalna i posiada wadi jak i zalety. W związku z tym przed ich kupnem warto zastanowić się, które rozwiązanie będzie dla nas najlepsze.

Jeśli nie jesteśmy pewni jakie listwy przypodłogowe wybrać, powinniśmy zasięgnąć rady osoby, która się na tym zna. Pomoże nam nie tylko dopasować listwy kolorystycznie i pod względem tworzywa, ale także zwróci uwagę, który typ będzie odpowiedni dla naszych podłóg.