profile okapowe na balkon

Jak uchronić balkon przed remontem?

Postawienie budynku w stanie surowym przebiega szybko, ale dalsze wykończenie jest procesem długim, wymagającym dużych nakładów finansowych. Pozostawienie na dłuższy czas niezabezpieczonych płyt betonowych prowadzi do ich niszczenia, woda i mróz uszkadzają strukturę betonu i po kilku latach, powstała konstrukcja balkonu jest tak osłabiona, że nie będzie w stanie utrzymać obciążenia.

Profile okapowe na balkon rozwiązaniem wszelkich problemów

profile okapowe na balkonElementy wykończeniowe takie jak okapniki balkonowe i profile balkonowe wykonane z blachy aluminiowej ocynkowanej lub miedzianej, zapewnią długie użytkowanie balkonu. Dlatego obróbki blacharskie balkonów należy przeprowadzać w niedługim czasie po zakończeniu stanu surowego budynku. Zastosowane profile okapowe na balkon, umożliwią swobodny odpływ wody, która nie będzie zalegała w strukturach zastosowanych materiałów i zabezpieczy elementy wykorzystane na obróbki blacharskie balkonów przed korozją i szybkim niszczeniem. Właściciele domów najczęściej na zakonserwowaną płytę układają mrozoodporny gres lub terakotę, starając się wybierać materiał ze strukturą antypoślizgową. Dobrze przygotowana posadzka przedłuży żywotność płytek. Prawidłowo zamontowane profile okapowe na balkon będą spełniać funkcje zabezpieczające całą konstrukcję balkonu przed wnikaniem wody, ściany budynku pozostaną suche odizolowane od wilgoci. Natomiast doprowadzenie do uszkodzenia płyty betonowej wzmocnionej stalowym zbrojeniem spowoduje korodowanie i konieczny będzie remont balkonu powiązany z usunięciem uszkodzonych części. Dlatego nie można wystawiać niezabezpieczonych przed zawilgoceniem materiałów na bezpośrednie działanie warunków atmosferycznych. Posadzka balkonów musi zostać pokryta środkami impregnującymi, które ochronią jej powierzchnię przed zgubnym działaniem wilgoci, pleśni i grzybów, środki te spowodują uszczelnienie balkonu.

 

Ponadto obróbki blacharskie balkonów muszą być wykonane z dobrej, jakości blachy aluminiowej, aby zastosowane elementy nie wymagały wymiany, a remont balkonu nie był konieczny. Okapniki balkonowe wyprodukowane z blachy stalowej powlekanej mające częsty kontakt z opadami deszczu ulegają szybko korozji i następuje zniszczenie krawędzi balkonu.

Zainteresowanym tematyką profili okapowych zapraszam na stronę sprawdzonego producenta Novag