Jak sprawić by lakier hybrydowy był trwały?

Zadbane paznokcie to wizytówka każdego człowieka. Oczywiście zadbane nie oznacza, że muszą być to paznokcie pomalowane lakierem do paznokci. Jednakże, zdecydowanie paznokcie, na których znajduje się chociażby bardzo delikatny lakier wyglądają o wiele lepiej.

Dobrze nałożona hybryda utrzymuje się bardzo długo

trwałe hybrydowe lakiery do paznokciGeneralnie lakiery hybrydowe są trwałe i jest to ich największa zaleta, dzięki której stały się one tak bardzo popularne. Jednakże, wśród tego typu lakierów można trafić na lepsze i gorsze produkty. Naprawdę trwałe hybrydowe lakiery do paznokci potrafią utrzymać się na paznokciu bez żadnych widocznych odprysków czy też zmiany w intensywności koloru lakierów ponad trzy tygodnie. Być może można by i trzymać taki lakier na płytce paznokcia nawet dłużej ale po takim czasie odrosty są już widoczne nawet u osoby, której paznokcie mają skłonność do wolnego odrastania. Po takim czasie trzeba już niestety uzupełnić hybrydę albo ją całkowicie zmienić. Są jednak takie osoby, u których żadna hybryda nie trzyma się zbyt długo. Co należy wtedy robić? Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym by paznokcie przed malowaniem zostały dokładnie oczyszczone. Warto też w czasie malowania dokładnie pomalować końcówkę paznokcia i kawałek jego wewnętrznej strony. Również top coat musi być idealnie równo nałożony. Nie można wyjechać na skórki bo to znacznie skraca żywotność manicure.

Jeżeli ktoś nie używa lakierów hybrydowych, a woli lakiery tradycyjne to wskazówki dotyczące przedłużenia trwałości są właściwie takie same. Oczywiście w przypadku takiego lakieru bardzo trudno będzie utrzymać lakier do paznokci w nienaruszonym stanie przez trzy tygodnie. Trzeba też pamiętać, że każdy ma też inne paznokcie i u jednej osoby taki sam lakier hybrydowy może trzymać się trzy tygodnie, a u kogoś innego tydzień.