Internetowy system monitoringu

Ze względu na bardzo kosztowny sprzęt, jaki magazynowaliśmy w naszym obiekcie, od początku wnioskowaliśmy o założenie systemu monitorowania. Jednak problem polegał ciągle na tym, iż nie mieliśmy miejsca by zamontować wszystkie urządzenia, potrzebne do prawidłowego funkcjonowania takiego systemu. Przez jakiś czas musieliśmy więc korzystać z usług fizycznej ochrony.

Nowoczesny system monitorowania internetowego

monitoring ip krakówNasza firma ochrony w końcu wyszła z propozycją wymiany ochrony fizycznej na nowoczesny system monitoringu wizyjnego, funkcjonujący głównie przez internet. System taki nie wymagał montażu absolutnie żadnych dodatkowych urządzeń na naszym obiekcie, jedynie instalacji kamer i podłączenia ich do sieci internetowej, przez którą były obsługiwane w stacji monitorowania w mieście. Jedynym wymaganiem było oczywiście szybkie łącze internetowe, gdyż na nim opierał się właśnie monitoring ip Kraków na szczęście miał bardzo dobre łącza internetowe, a dostawcy zazwyczaj przydzielali priorytetowe linie do systemów monitorowania, dzięki czemu nie miały one spadku szybkości ani też żadnych przestojów w przesyle danych. Kamery do takiego monitoringu były bez wyjątku urządzeniami obrotowymi, choć jak wyjaśniali nam operatorzy, działały w dużej mierze automatycznie, gdyż ze względu na niemal zerową ilość zdarzeń na naszym obiekcie, nie był wymagany całkowity dozór operatora.

Sama obecność kamer była często wystarczająca by zapobiec jakimkolwiek zdarzeniom, a koszt założenia takiego systemu monitorowania był znacznie niższy niż koszty montażu stacjonarnej odmiany, dlatego też było to świetne rozwiązanie. Od początku działania owego monitoringu, nie zgłaszano nam żadnych zdarzeń mających miejsce na obiekcie, ani też żadnych awarii, zarówno urządzeń jak i łącza.