Innowacyjne nawierzchnie na plac zabaw

Chyba nie ma dziecka, które nie lubi spędzać czasu na placu zabaw. To dla maluchów prawdziwy raj, zwłaszcza jeżeli jest na nim dużo, różnorodnych przyrządów i atrakcji. Dla rodziców, ważniejsze od atrakcji jest bezpieczeństwo.

Czym się charakteryzuje powierzchnia na placu zabaw?

nowoczesne nawierzchnie na plac zabawWybierając plac zabaw dla dziecka, rodzice kierują się wiekiem dziecka i rodzajem przyrządów, które się na nim znajdują. Najczęściej w przestrzeni publicznej można spotkać drewniane lub wykonane z tworzywa sztucznego place zabaw, gdyż są one najbezpieczniejsze. Jednak liczy się również powierzchnia, na jakiej są usytuowane przyrządy. Kiedyś place zabaw stały na betonowych płytach, ewentualnie trawniku. Dziś stosuje się głównie nowoczesne nawierzchnie na plac zabaw, które wykonane są z gumy, pianki czy ze specjalnych mat przerostowych. Ich zaletą jest świetna amortyzacja, którą zapewniają w razie upadku, dzięki czemu niemalże do zera są zminimalizowane jakiekolwiek urazy. Kolejną zaletą takich nawierzchni jest wysoka odporność na działanie promieni słonecznych, deszczu, mrozu czy śniegu. Nie kruszą się ani nie pękają, nawet po kilku latach systematycznego użytkowania. Tego typu powierzchnie można spotkać już prawie na każdym publicznym placu zabaw, ale także na prywatnych posesjach. Można je kupić w większość marketów budowlanych w formie kwadratów o różnej wielkości lub nawet puzzli. Ich montaż jest bardzo prosty i nie wymaga specjalnego przygotowywania gruntu, jak w przypadku innych nawierzchni.

Co do ceny elastycznych nawierzchni pod plac zabaw, to jest ona zależna od rodzaju materiału z jakiego jest wykonana. Najtańsze nawierzchnie kupimy już za około czterdzieści złotych za metr, zatem koszt wykonania nawierzchni na placu zabaw nie będzie zbyt wysoki.