Informacje na drugiej stronie świadectwa energetycznego

W świadectwach charakterystyki energetycznej bardzo ważny jest wskaźnik EK. Jest to energia końcowa, która mówi o tym, ile energii potrzebuje dany budynek. Można się domyślić, że im mniej potrzebnej energii, tym budynek będzie bardziej energooszczędny.

Informacje o izolacyjności budynku w świadectwie energetycznym

projektowana charakterystyka energetyczna wrocławChodzi o to, że zużycie energii będzie zdecydowanie mniejsze. Koszty eksploatacji budynku będą niższe. Właśnie dlatego właściciele budynków decydują się na wykonanie świadectwa charakterystyki energetycznej. Jeśli ktoś będzie chciał kupić nieruchomość, takie świadectwo może zostać przedstawione. Dzięki temu nabywca dowie się, jakie koszty eksploatacji czekają na niego po zakupie nieruchomości. Wskaźnik EK znajduje się na pierwszej stronie świadectwa charakterystyki energetycznej. Jeśli chodzi o bardziej szczegółowe informacje, to te można znaleźć na drugiej stronie świadectwa. Taka projektowana charakterystyka energetyczna wrocław nie jest więc zbędnym wydatkiem. Na drugiej stronie dokumentu można znaleźć informacje odnoszące się do izolacyjności budynku. Wiadomo, że w budynkach stosuje się obecnie różne metody termoizolacji. Lepszą izolacyjność będzie miał budynek, w którym zastosowano do ocieplenia piankę poliuretanową lub płytę PIR. Mniejszą izolacyjnością charakteryzują się budynki ocieplone styropianem czy wełną mineralną. Wszystkie te informacje można znaleźć w świadectwach charakterystyki energetycznej.

Z izolacyjnością cieplną związane są również straty ciepła, które są niezwykle istotne, jeśli chodzi o eksploatację budynku. W dokumencie znajduje się też pełna charakterystyka urządzeń grzewczych i służących do wentylacji czy ogrzewania wody użytkowej. Te wszystkie czynniki mają ogromny wpływ na koszty utrzymania danej nieruchomości. Dlatego świadectwo jest dobrym wyborem.