Ile zarabia zarządca wspólnoty mieszkaniowej?

 

Wiele osób szuka rożnych dochodowych zawodów. Jednym z nich jest zarządca wspólnoty mieszkaniowej. W tym artykule przyjrzymy się temu z jakimi dochodami mogą liczyć się osoby, które planują karierę w tej branży i czego się spodziewać.

Zarobki zarządców wspólnoty mieszkaniowej

zarządca wspólnoty mieszkaniowejNajlepsi zarabiają ponad 10.000zł miesięcznie, jednocześnie około 10% zarządców wspólnoty mieszkaniowej zarabia poniżej 4.000zł. To cały czas są spore pieniądze, jednak znacznie mniejsze niż to co osiągają najlepsi. Jak widać istnieje bardzo duża różnica w dochodach jakie może osiągnąć zarządca wspólnoty mieszkaniowej. Jednocześnie warto przypomnieć, że za wysokimi pensjami stoi również wiele obowiązków. Zarządzanie wspólnotą mieszkaniową oznacza wiele różnych problemów na głowie, a często można więcej zarabiać po prostu biorąc pod swoją opiekę większą wspólnotę mieszkaniową. To z kolei przekłada się na wzrost obowiązków. Dlatego każda osoba, która planuję rozwój swojej kariery w tym zawodzie musi się liczyć z ogromną ilością ciężkiej pracy, ponadto będzie ona miała regularny kontakt z ludźmi, a jak wiadomo taka praca jest znacznie bardziej wymagająca i trudniejsza, zwłaszcza jeżeli trafi się na niezbyt przyjaźnie nastawione osoby. No i planując swoją karierę w tym zawodzie warto pamiętać o tym, że na początku będzie się zarabiało znacznie mniej. Nie każda osoba zacznie swoją karierę od dochodów na poziomie 4000zł, a żeby osiągnąć wyższe zarobki trzeba zdobywać doświadczenie i rozwijać się w tym zawodzie.

Patrzenie tylko i wyłącznie przez pryzmat pieniędzy na pracę jako zarządca wspólnoty mieszkaniowej jest według mnie błędem, ponieważ jest to praca bardzo wymagająca. Wiele osób, które nie czują w sobie tak zwanego „powołania” będzie się męczyło pracując w tym zawodzie.