Gryzak dla zestresowanego psa

Często gdy wracałam z pracy zastanawiałam się jak będzie wyglądać moje mieszkanie po powrocie. Mieszkam sama jednak mam psa i kota. Dopóki pracowałam zdalnie było dobrze i zwierzęta nie sprawiały większych kłopotów. Jednak gdy wróciłam do pracy w biurze zaczęły się problemy.

Gryzakowa terapia dla psa

gryzaki dla psaPo powrocie z pracy czekało mnie nie tylko szykowanie obiadu, spacer z psem ale również wielkie sprzątanie. Mój pies przez godziny nieobecności robił istną demolkę. Niszczył dosłownie wszystko. Od poduszek po odzież i wszystko co zostawało na wierzchu. Nie tylko denerwowałam się z powodu zniszczeń, ale również martwiłam się o stan zdrowia mojej suni. Martwiłam się, że kiedyś zwierzę trafi do weterynarza z powodu przedmiotu jakie pogryzie lub zje. Po jednym z ostatnich incydentów gdy pogryzła ramkę ze szklaną szybką zdecydowałam się na wizytę psiego behawiorysty. Bałam się, że pies podczas mojej nieobecności zrobi sobie krzywdę. Behawiorysta przeprowadził szczegółowy wywiad i przyjrzał się zwierzęciu. Opracował ze mną plan działania i kazał zakupić kilka niezbędnych akcesoriów. Okazało się, że pies cierpi na lęk separacyjny. Musiałam zaopatrzyć się w gryzaki dla psa, różnego rodzaju zabawki i pozostawić podczas mojej nieobecności bluzkę która przesiąknięta będzie moim zapachem. Behawiorysta powiedział, że gryzaki są bardzo ważne w codzienności psa. Pełnią one bowiem funkcję uspakajającą i wyciszającą. Pies podczas nieobecności będzie mógł gryźć, lizać czy rozszarpywać gryzak. Jest to pomocne w niwelowaniu napięcia i stresu z powodu odłączenia od właściciela. Behawiorysta kazał mi dokładnie przemyśleć zakup i wybrać gryzaki uwzględniając potrzeby i nawyki mojego zwierzęcia.

Zadanie to potraktowałam bardzo poważnie, pies otrzymał sporo gryzaków, a moje problemy ze zdemolowanym domem zaczęły odchodzić w niepamięć. Zwierzę coraz rzadziej niszczyło, a swoje lęki i napięcie wyładowywało właśnie na gryzakach. Terapia przyniosła oczekiwane zmiany.