Gotowe projekty hal sportowych

 

Wzmożone promowanie zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży jest przyczynkiem do budowy obiektów sportowych przez samorządy. Dzięki temu możliwe jest wybudowanie obiektu, który będzie służył wielu pokoleniom młodzieży zamieszkujących obszar miejscowości. Samorządy często sięgają po pomoc firm projektowych realizujących gotowe oferty hal. Dzięki temu samorząd gminny zwolniony jest z obowiązku zatrudniania wielu niezależnych projektantów.

Możliwość zamawiania gotowego projektu hali sportowej

hale sportoweSamorząd decydujący się na współpracę z firmą projektującą hale otrzymuje kompletną dokumentację budowlaną, która zawiera takie dokumenty jak projekt architektury, konstrukcji czy instalacji wodnej. Hala dla szkoły może być wybierana przede wszystkim pod względem wielkości. Dla małych szkół polecane są niewielkie hale, których wielkość nie przekracza 12mx34m. Hale średnie mogą być budowane obok szkół, do których uczęszcza wiele dzieci i młodzieży. Firmy zajmujące się budową pomyślały w tym wypadku o budowie dużego parkietu, które może być otoczony trybunami mieszczącymi około 100 osób. Tego typu hale sportowe są wyposażone w nowoczesne zaplecze socjalne, które jest niezbędne dla uczniów szkoły. Największe projekty hal mieszczą wewnątrz pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej lub siatkówki. Ich konstrukcja może być wykonana z zastosowaniem elementów drewnianych, które są alternatywą dla elementów stalowych.

Zamawianie projektów może odbywać się poprzez wypełnienie formularza zamówienia, który jest dostępny na stronie danej firmy. Hale i ich budowa są zazwyczaj dofinansowane ze środków unijnych, a projekt może zostać wybrany z wolnej ręki, co jest szczególnym atutem wówczas, gdy szkoła chce wybrać wykonawcę bez ogłaszania przetargu.