Główne zalety filtrów labiryntowych

Aby praca zakładu lakierniczego byłą przewidywalna i jednocześnie bezpieczna, koniecznie trzeba zainwestować w odpowiedniej jakości filtry. Tylko w takim wypadku, maszyny używane w lakierniach będą chronione miedzy innymi przed groźnymi dla nich zanieczyszczeniami. Korzystanie z filtrów jest bardzo ważne biorąc pod uwagę konieczność ochrony srodowiska.

Czy filtry labiryntowe to dobry wybór?

filtr labiryntowyKażdy z nas zdaje sobie sprawę, że żadna lakiernia nie mogłaby normalnie funkcjonować bez odpowiedniej jakości filtrów. Filtry takie sa bardzo ważne biorąc pod uwagę bezpieczeństwo maszyn, pracowników, ale i środowiska. Obecnie znanych jest co najmniej kilkanaście rodzajów różnych filtrów z których każdy ma nieco inne zalety. Co ciekaw jednak, nie zawsze te najbardziej nowoczesne, rozbudowane filtry okazują się najskuteczniejsze. Prosty filtr labiryntowy w zdecydowanej większości wypadków okazuje się być w stu procentach wystarczający biorąc pod uwagę specyfikę pracy typowej lakierni. Skuteczność tego właśnie filtra związana jest z jego charakterystyczną budową. Składa się on bowiem z kilku różnych warstw, pokrytych dziurkami, ułożonymi w ten sposób, że cząsteczki farby, czy tez kurzu sa zatrzymywane na kolejnych warstwach tego filtra, jednocześnie nie wpływa to negatywnie na przepływ powietrza w danej lakierni. Wszystko to sprawia, że obecnie tego typu filtry są uważane za te najbardziej skuteczne, jednocześnie jedne z bardziej korzystnych dla lakierni pod wpływem finansowym.

Praca lakierni jest powiązana ściśle z emitowaniem różnego rodzaju zanieczyszczeń, mogących  negatywnie oddziaływać na stan maszyn i zdrowie pracowników. W tego typu zakładach pracy zdecydowanie najważniejsze jest więc, by zmniejszyć emisję negatywnych substancji i cząsteczek. W tym celu niezbędny okazuje się odpowiedni filtr.