Folia stretch i jej zastosowanie

Folia stretch to wysokiej jakości folia wielowarstwowa, która jest niezbędna w każdym przedsiębiorstwie działającym w różnych gałęziach przemysłu. Stanowi ona doskonałe zabezpieczenie transportowanych przedmiotów. Jest ona uniwersalna i prosta w użyciu, produkowana z wielu tworzyw sztucznych, a jej zastosowania są niezwykle szerokie. 

Rodzaje i zastosowanie folii stretch

folia stretch producentFolia stretch jest niezwykle niepozorna, jednak stanowi niezbędny element każdego przedsiębiorstwa, magazynu, hurtowni, czy też dużego sklepu internetowego. Sprawdza się ona doskonale nie tylko w różnych gałęziach przemysłu, ale także jest niezbędna w warunkach domowych. W przemyśle jest ona najczęściej używana do owijania palet przy pomocy specjalnych maszyn nawijających. Pozwala to przede wszystkim na zmniejszenie kosztów mechanizacji, a także umożliwia to zwiększenie wydajności folii i efektywniejszą metodę pozwalającą na zabezpieczenie każdego rodzaju towaru. W ten sposób folia stretch producent doskonale i dokładnie zabezpiecza produkty przed uszkodzeniami, brudem oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo dzięki folii dany towar jest stabilny podczas przeładunku oraz zmniejsza się ryzyko jego uszkodzenia podczas transportu. Wyróżniamy dwa najpopularniejsze rodzaje filii jakimi są folia kolorowa, której największą zaletą jest możliwość ukrycia zawartości oraz folia przezroczysta, która jest o wiele bardziej wytrzymała. 

Każda folia, niezależnie od jej rodzaju, jest niezwykle wytrzymała oraz odporna na wszelkiego rodzaju rozrywanie i przerywanie. Jest od zawsze wykorzystywana na dużą skalę w firmach przemysłowych, lecz także cieszy się swoją popularnością w praktycznie każdym gospodarstwie domowym oraz w firmach zajmujących się gastronomią.