Folia elektrochromatyczna do prywatnych obiektów

Szkła elektrochromatyczne fascynowały nas od długiego czasu, aczkolwiek okna wyposażone w takowe były często zbyt drogie jak na naszą kieszeń. Przez jakiś czas musieliśmy więc obyć się bez takiego sprzętu, choć niedawno dowiedzieliśmy się, iż oprócz szyb zmieniających kolor pod wpływem zmiany napięcia prądu elektrycznego dostępne są również folie o identycznym działaniu.

Elektrochromatyczne folie do zakładania na okna

najlepsza elektryczna folia na oknoFolie mają bardzo podobne działanie do elektrochromatycznych szyb, aczkolwiek są bardziej ograniczone. Nie mogą zmieniać barwy ani też wyświetlać obrazów tak jak niektóre szyby elektryczne, aczkolwiek nadrabiają to bardzo przystępną ceną. Najlepsza elektryczna folia na okno kosztuje o połowę mniej niż średniej jakości szyba elektrochromatyczna, i ma podobną funkcjonalność. Dla wielu nabywców jest ona więc bardziej atrakcyjną alternatywą, tym bardziej iż folia jest nieco łatwiejsza do założenia, tańsza i równie skuteczna w zaciemnianiu pomieszczeń co szyby. Folie elektrochromatyczne można dostać u producentów szyb zmieniających przezroczystość, i są one stałą częścią oferty. Nie ma więc większego problemu z dostępnością, tym bardziej iż wszystkie folie dopasowywane są do wielkości najczęściej używanych szyb okiennych, dlatego też nie jest trudno znaleźć folie do konkretnego okna.

Producenci wykonują je również na zamówienie, co przydaje się szczególnie w przypadku gdy potrzebna jest folia do okna wielkoformatowego, salonowego, czy nawet dużej szklanej ściany, takiej jak w wielu obiektach użytkowych. W naszym domu nie mieliśmy problemu z dobraniem folii do okien, aczkolwiek kilku znajomych musiało takowe zamawiać, gdyż w ich domach były okna o nietypowym formacie, zamontowane głównie w salonach i pokojach gościnnych.