Filtrowanie zanieczyszczeń w kominach

W dzisiejszych czasach coraz więc osób zaczyna dostrzegać jak ważna jest ochrona środowiska, bo przy silne obecnego przemysłu rok rocznie uwalnianych jest to atmosfery bardzo dużo pyłów i szkodliwych gazów cieplarnianych. W związku z tym bardzo wiele osób zakłada nawet na swoje kominy specjalne filtry, żeby zatrzymać na nich jak najwięcej zanieczyszczeń, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza w danym regionie.

Wysokiej jakości filtr

filtryJak się okazuje zamontowanie takiego filtra bardzo mocno przyczynia się do sporego obniżenia stężenia pyłów wydzielanych przez palący się węgiel w piecu. Jeżeli każdy z mieszkańców większego miasta miałby filtry na swoim kominie to od razu można by zniwelować smog praktycznie w każdym mieście. Założenie jednego filtra na dom nic nie zmieni w całym mieście, jeżeli jednak wiele osób znaczenie robić małe rzeczy to na efekt końcowy składa się kilkadziesiąt tysięcy różnych filtrów, przez co ma to już spore znaczenie dla miasta. Oczywiście oprócz domków jednorodzinnych takie filtry mają tez duże fabryki, które generują o wiele większe ilości pyłów i gazów cieplarnianych, lecz one już muszą mieć takie filtry ze względu na przepisy o ochronie środowiska. My natomiast jako mieszkańcy możemy bardzo mocno wspomóc nasze środowisko zakładając u siebie takie filtry, a nie jest to wcale droga inwestycja, bo dobry filtr kosztuje kilka set złotych i wymienia się go co kilka lat, wiec nie są to duże koszty.

W dwudziestym pierwszym wieku bardzo ważne jest żeby jak najwięcej osób zaczęło interesować się ochroną środowiska bo jest to nasze wspólne dobro i tylko łącząc siły w tak ważnych sprawach, ja choćby inwestycje w filtry na domach, może sprawić ze mieszkańcom danego miasta będzie się żyło lepiej bez smogu.