Farba do włosów bez chemii

Chemiczne polepszacze czają się na nas na każdym kroku. Rosnąca w siłę moda na zdrowy tryb życia wiąże się nie tylko z tym co jemy, ale również z tym co nakładamy na skórę. Tym sposobem producenci kosmetyków muszą się nieźle nagimnastykować, by dogodzić wymagającym klientom.

Powrót do naturalnej koloryzacj

naturalna farba do włosówModa na zdrowie to hit ostatnich lat. Media społecznościowe pękają w szwach od trików, sposobów i porad na zdrowszą codzienność. Ruchy zero waste, czyli ograniczające zużycie plastiku i produkcję śmieci kwitną. Klienci świadomie dokonują wyboru produktów na podstawie ich składów, jak i również potencjalnej szkodliwości dla środowiska. Jednak w tym całym szale ekologii i prozdrowotności kobiety nie zapomnają o dbaniu o swoje piękno. W tym temacie prym wiedzie, pochodząca z indii, henna. Lawsonia bezbronna to niepozorna roślina z rodziny krwawnicowatych, która kryje w sobie bardzo silny naturalny barwnik. Jej właściwości wykorzystywane są od wieków do kolorowania ciała, jak i włosów. To właśnie na bazie tej rośliny produkowana jest naturalna farba do włosów. Jej działanie to nie tylko kolorowanie włosa, ale również odżywianie cebulek oraz stymulacja wzrostu. Zaraz po zabiegu koloryzacji można stwierdzić również znaczne pogrubienie, co dzieje się za sprawą oblepiania włosa barwnikiem. Farba nadaje piękne czerwone i rude barwy, a zmieszana z innymi roślinami o podobnych właściwościach farbuje na brąz, czerń czy nawet fiolet. 

Wszystkie panie chcące zadbać o swoją fryzurę, oraz wspomóc porost włosów powinny zmienić dotychczasową farbę na tę naturalną, opartą na hennie. To wspaniały sposób na nieszkodliwą koloryzację, która odżywia, poprawia wygląd oraz nie jest w żaden sposób szkodliwa dla organizmu. Dostępność kolorów i produktów jest coraz większa, więc każdy znajdzie coś dla siebie.