Fachowa naprawa czujnika airbag

W samochodach terenowych awarii często ulegają poduszki powietrzne, a dokładniej ich czujniki. Nie są to bowiem urządzenia zaprojektowane do znoszenia wstrząsów, wywołanych jazdą po trudnym terenie, dlatego też bardzo często zdarza się iż ulegają one rozstrojeniu, i mogą funkcjonować nieprawidłowo.

Naprawa rozregulowanego sensora poduszki powietrznej

profesjonalna naprawa sensorów airbagW offroadowych samochodach taka awaria jest jeszcze bardziej niebezpieczna niż w przypadku samochodów osobowych, i może prowadzić do znacznie gorszego wypadku. Jakiekolwiek problemy z czujnikami są więc natychmiast identyfikowane i usuwane, by nie powodować zagrożenia dla kierowcy i pasażerów podczas jazdy. Profesjonalna naprawa sensorów airbag zazwyczaj wykonywana jest po dokładnym rozpoznaniu problemu czujnika, zarówno metodami elektronicznymi jak i mechanicznymi. Najczęściej owy problem dotyczy oprogramowania czujnika, a dokładniej jego rozstrojenia, więc należy do bardzo prostych czynności. W celu usunięcia usterki, oprogramowanie resetowane jest do ustawień fabrycznych, lub też konfigurowane od podstaw tak, by dokładniej rejestrowało wstrząsy w otoczeniu. Równie częstym problemem jest obluzowanie czujnika, lub okablowania rejestratora. Ten problem również jest łatwy do usunięcia, gdyż proste poprawienie kabli i zamocowanie ich w miejscu w zupełności wystarcza.

W przypadku gdy obydwie powyższe czynności nie przynoszą rezultatu, najbardziej prawdopodobną jest usterka mechaniczna sensora, która niesie ze sobą konieczność jego wymiany. Warsztaty samochodowe zazwyczaj posiadają zapas nowych czujników do poduszek powietrznych, dlatego też wymiana jest bardzo szybka, i zazwyczaj nie niesie ze sobą konieczności oczekiwania na naprawę samochodu. Tylko bardzo niszowe i niespotykane czujniki należy sprowadzić.