Duże psy w wielkim mieście

 

Chociaż wydawałoby się, że mieszkania w wielkomiejskich budynkach i osiedlach nie są przystosowane do życia w nich rodzin i dużych psów, to jednak jest to powszechne zjawisko. Można wysnuć wniosek, że zarówno ludzie, jak i psy polubiły tę ciasnotę i symbiozę. Pozostaje kwestia oznaczenia i urządzenia swojego terytorium.

Jak urządzić psie lokum?

posłania dla dużych psówNiewątpliwie najważniejszym jest wyznaczenie miejsca na legowisko. Chociaż większość psów lubi spędzać noce w łóżku właścicieli, to jednak każdy pies lubi mieć swój kąt do spania. Takie miejsce najlepiej odpowiednio wymościć. Dlatego w sklepach zoologicznych szukać należy wygodnego posłania dla dużych psów. Zwykle mają kształt prostokąta lub owalu. Są z miękkiego materiału, w części wypchane elastycznym tworzywem. Zdarzają się posłania z naturalnej wełny lub owczego futra. Posłania dla dużych psów różnią się od posłań dla psów małych nie tylko kształtem i rozmiarami. Te drugie mają zwieńczenie na kształt budy, aby małe psy mogły się „schować” i czuć się bezpieczne. Duże psy, w małych mieszkaniach, nie czują się zagrożone, więc ich posłanie może być otwarte. Mogą się wylegiwać odprężone i bez stresu. Zdarza się, że duże psy w niedużych mieszkaniach starają się przejąć rolę właściciela i wyznaczają miejsce pozostałym członkom „stada”. Sklepy zoologiczne oferują cały szereg innych akcesoriów dla właścicieli dużych psów. Są to poduszki, pledy, a także specjalne płachty ochronne do przewożenia psów w samochodzie.

Różnego typu ubranka dla psów każdej wielkości nie wzbudzają ich wielkiego zainteresowania, ale właściciele chętnie je kupują. Wydaje się, że z punktu widzenia psa, bardziej interesujące są akcesoria do zabawy na wybiegu lub oprzyrządowanie do biegania z rowerem.  Takie zakupy można zrobić zarówno w sklepach tradycyjnych, jak i przez internet.