Drewniane skrzynki – pomysł na przechowywanie herbaty

Herbata znana jest od tysięcy lat. Zielona, czarna, owocowa, oolong czy czerwona – każdy wybierze coś dla siebie. Herbata może cieszyć nie tylko smakiem – elegancko przechowywana może stać się ozdobą kuchni. Nie musisz martwić się o miejsce w szafce, herbata może pięknie wyglądać pozostawiona na blacie, ważne jest jej opakowanie.

Skrzynki na herbatę – przechowywanie ze smakiem

drewniana skrzynka na herbatęNajpopularniejszy rodzaj herbaty, dostępny w każdym sklepie spożywczym, to herbaty ekspresowe. W przeciwieństwie do herbat sypanych są one fabrycznie zapakowane w gotowe filtry. Właśnie herbaty w takiej formie najlepiej sprawdzą się do przechowywania ich w drewnianych skrzynkach. Skrzynka taka to drewniane pudełko, zazwyczaj o prostokątnym kształcie, ze specjalnymi kieszonkami na torebki naszego ulubionego napoju. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na takie z kilkoma, lub nawet kilkunastoma kieszonkami na herbatę. Możemy wybierać spośród wielu dostępnych wzorów i kolorów skrzynek. Odpowiednio dobrana drewniana skrzynka na herbatę stanie się piękną ozdobą kuchni lub salonu. Będzie równie estetyczna, co praktyczna. Dla wielu miłośników herbaty misternie zrobiona skrzynka będzie idealnym prezentem. Nie łudźmy się, że herbaty nadają się do picia wyłącznie w zimę. Zielona herbata z miętą idealnie orzeźwi latem, a jeśli dodatkowo występuje w estetycznych torebkach idealnie sprawdzi się w ozdobnym, drewnianym pudełku.

W drewnianych skrzynkach na herbatę najlepiej sprawdzą się herbaty w filtrach, z których każdy jest pakowany osobno. Najczęściej pojedyncza torebka herbaty pakowana jest w ozdobną papierową paczuszkę. Jeśli w jednym pudełku będziemy przechowywać kilka gatunków herbat, nasza skrzynka na herbatą nabierze wyjątkowego, kolorowego wyglądu.