Dowolna aranżacja ogrodów

 

W miłości i w ogrodach wszystko dozwolone. Stworzenie ogrodu miłości, pełnego barw i niespodzianek, wymaga pasji. Rozpoczęcie prac po zimie zaczynamy od przycięcia krzewów, wygrabienia resztek liści, darni z trawy. Potem można pomyśleć o nawożeniu. Przełom marca i kwietnia to dobry czas na pierwsze wysiewy do gruntu nasion. Jeśli chcemy mieć ogród w stylu angielskim, możemy śmiało połączyć kwiaty z warzywnikiem.

Styl ogrodu naszych marzeń

projektowanie ogrodów krakówZakup gotowej rozsady jest pewniejszy, ponieważ jakość wzrostu roślin w warunkach domowych z uwagi na deficyt światła jest słaba. Natomiast już w kwietniu jest największy wybór krzewów i drzewek ozdobnych, liściastych i iglastych. W takim angielskim ogródku znajdzie się z pewnością miejsce także na zioła. Ze względu na różnorodność koloru liści i pokroju, można tworzyć  i tutaj barwne kompozycje. Można je wysiać wprost do gruntu albo ustawić piękne donice. Przy aranżacji ogrodów należy pamiętać, że nie wszystkie rośliny znajdą swoje miejsce w pełnym nasłonecznieniu. W cieniu lubią rosnąć mchy i paprocie. Wspaniale sprawdzą się tutaj również rośliny zimozielone. Projektowanie ogrodów kraków warto również zacząć od wprowadzenia do swojego ogrodu trawy ozdobne, czy cieszące na wiosnę oczy różaneczniki czy magnolie. Tak zaaranżowane bogato ogrody ucieszą się nie tylko znajomych z Krakowa, chętnych odpocząć od krakowskiego smogu. Ten problem dotyczy prawie całej Polski, zatem warto rozpowszechniać idee zielonych płuc wszędzie w kraju.

Poza tym własne zioła czy poziomki dadzą wiele satysfakcji niejednemu ogrodnikowi. Kwiaty przyciągną pszczoły i inne pożyteczne owady, a zakamarki dadzą odpoczynek wielu zwierzątkom. Małe oczko wodne również sprzyja bioróżnorodności. Odpowiednie rośliny stworzą również miły klimat a ogrodnik w takim ogrodzie na pewno nie będzie się nudzić przez cały rok.