Dokładne oczyszczanie dywanu z kurzu i resztek

Nawet najlepszy odkurzacz nie jest w stanie poradzić sobie z zabrudzeniami, które gromadzą się wewnątrz dywanu. Można to łatwo sprawdzić, próbując wytrzepać dywan od razu po dokładnym odkurzaniu. Z pewnością wydostanie się z niego jeszcze mnóstwo kurzu.

Etapy prania dywanu: trzepanie, pranie wstępne, właściwe i inne

czyszczenie dywanów RzeszówNa szczęście są sposoby na to, by bardzo dokładnie oczyścić dywan ze wszystkich zanieczyszczeń. Możliwe jest to dzięki profesjonalnym pralniom dywanów. Najpierw dywan jest dostarczany przez klienta do punktu pralniczego. Następnie pracownicy dokonują identyfikacji dywanu, czyli fotografują go i oznaczają indywidualną metką. Dopiero później dochodzi do próby materiału. Próba materiału ma na celu dobranie najlepszej techniki prania konkretnego dywanu. Po próbie następuje trzepanie mechaniczne automatem trzepiącym. Automat wykonuje kilkadziesiąt tysięcy uderzeń na minutę! Następnie wykonuje się właściwe czyszczenie dywanów Rzeszów – dywan zostaje odkurzony z włosów i resztek po trzepaniu i w końcu jest prany wstępnie. W trakcie prania wstępnego podnoszone jest runo dywanu, dywan jest szorowany, a do jego środka wprowadzany jest preparat, który ma na celu rozpuścić brud. Pranie właściwe wykonywane jest specjalnym automatem pralniczym. Dywan prany jest pod bardzo dużym ciśnieniem, metodą natryskową. Dodatkowo dywan jest dokładnie szorowany. Płukanie to etap, który ma na celu wyeliminowanie z dywanu resztek środka pralniczego.

Następnie dywan jest wirowany w bardzo dużej wirówce. Liczba obrotów to zazwyczaj 1200 w ciągu jednej minuty. Dywan suszony jest w specjalnej suszarni z regulowaną temperaturą i wilgotnością. W ostatnim etapie sprawdzana jest jakość dywanu i ewentualnie wykonywane są poprawki. Później oczyszczony dokładnie dywan jest pakowany i gotowy do odbioru przez klienta.