Designerskie loftowe aranżacje z dodatkami vintage

Jednym z wielu stylów w wystroju wnętrz zyskującym coraz większą popularność jest ostatnio modny szczególnie wśród młodych ludzi surowy styl loftowy. Cechuje się on głównie dużymi otwartymi przestrzeniami z obszernymi oknami i ekstrawaganckim stylu o charakterze niedokończonego pomieszczenia lub opuszczonej fabryki. Są w nim surowe ściany z betony i cegieł, a także proste metalowe i drewniane meble.

Wystrój salonu z zegarem w stylu vintage

zegar ścienny vintage do salonuJak w każdej aranżacji najważniejsze w lofcie są dodatki. Tutaj większość z nich zrobiona jest ze szkła, surowego drewna oraz stali. Poza metalowymi lampami i stalowymi półkami na książki ważne miejsce w tym stylu zajmuje zegar ścienny vintage do salonu. Oprawa takiego zegara najczęściej wykonana jest ze stalowych prętów, kutych ręcznie oraz metalowych wskazówek i cyfr. Bardzo często w ogóle nie posiada tarczy, co nadaje mu surowego charakteru lub jest ona zrobiona z blachy w stylu retro. Zegary vintage mogą być również stylizowane na lata pięćdziesiąte ubiegłego wieku, kiedy to powstawał styl loftowy. Charakteryzują się one prostą drewnianą lub metalową obudową, a pokryte są grubym wypukłym, przydymionym szkłem lub zupełnie go pozbawione. Dobrze jeśli zegar sprawia wrażenie wysłużonego. Dzięki niemu loftowy salon zyska na oryginalności i klimacie z minionej epoki. Dodatki w postaci zegarów sprawdzają się nie tylko w salonie, ale można nim także ozdobić ścianę w przedpokoju czy designerskiej sypialni.

Na oryginalny styl loftowy składają się głównie surowe meble z naturalnych surowców oraz stali i metalu. Taki wystrój doskonale komponuje się z dodatkami retro lub inaczej mówiąc vintage. Są to różnorodne narzuty, poduszki firany, a także lustra i zegary, które mogą być również idealnym pomysłem na prezent.