Czy cynkowanie jest drogie?

Wiele produktów, które wykonywane są z metalu, musi najpierw zostać poddanych procesom zabezpieczającym, zanim trafią one do dystrybucji. Najbardziej popularnym sposobem na zabezpieczenie metalowych elementów jest ich ocynkowanie. Na czym to jednak właściwie polega? To proces, którego wykonywanie jest niebezpieczne, dlatego lepiej zlecić go fachowcom.

Czy warto kąpać produkty w cynku?

wycena cynkowania ogniowegoPokrywanie naszych metalowych produktów warstwą cynku jest niebezpieczne dlatego, że odbywa się w wysokich temperaturach. Musimy osiągnąć odpowiednią temperaturę, aby cynk się roztopił i przybrał postać płynną. Nie jest to takie proste. Praca przy takim piecu wymaga bardzo dużej ostrożności. Do rozgrzania cynku wykorzystuje się palniki gazowe, które są w stanie osiągać bardzo wysokie temperatury. Gdy zanurzymy nasz obiekt w cynku i wyciągniemy go, ochronna warstwa pozostanie na naszym przedmiocie. Warto jednak wiedzieć, że później trzeba poddać go jeszcze szczególnym obróbkom zanim zostanie on pokryty lakierem. Trzeba między innymi oczyścić go z nadmiaru cynku oraz przypiłować niektóre elementy. Jeżeli nasz produkt został odpowiednio zaprojektowany, wówczas będziemy mogli z powodzeniem wykonać wszystkie pozostałe prace, a warstwa cynku będzie skutecznie chroniła metal przed zniszczeniem i korozją. Jeżeli interesuje nas wycena cynkowania ogniowego, warto poprosić o nią dobrych specjalistów.

Wykonywanie procesu cynkowania ogniowego musi przebiegać w bardzo precyzyjnych warunkach. Nie można sobie pozwolić na błąd lub odstępstwa od przyjętych procedur, gdyż w przeciwnym wypadku będzie mogło skończyć się to wypadkiem lub uszkodzeniem naszego przedmiotu. Cynkować można zarówno gotowe produkty, które chcemy dodatkowo chronić, jak i nowe, dopiero wyprodukowane przedmioty.