Ciepłe domy z bali

Jeżeli marzy się nam własny, przytulny dom, który od podstaw będzie pasował do naszych wyobrażeń o domu idealnym, to z pewnością musimy go wybudować. Możemy to zrobić samodzielnie lub też skorzystać z pomocy profesjonalnych firm.

Czym się charakteryzuje dom z bali?

domy z bali w Tomaszowie MazowieckimJuż od wielu lat, panuje opinia, że standardowe domy mieszkalne muszą być wybudowane z cegieł, gdyż takie zapewniają ciepło, natomiast domki letniskowe z drewna, bo są mniejsze. Jednakże dzisiejsza technologia stosowana w budownictwie oraz projekty domów, pozwalają na postawienie drewnianego domu do całorocznego mieszkania, który w niczym nie będzie ustępował budynkom z cegieł. Domy z bali w Tomaszowie Mazowieckim są spełnieniem marzeń wielu osób, które chcą mieć ciepły i przytulny kąt. To, co wyróżnia takie domy, to to iż jest budowany z surowego drewna, które po wzniesieniu konstrukcji obsycha. Obecnie do jego budowy wykorzystuje się drewno świerkowe, sosnowe lub jodłowe, gdyż cechują się wysoko=ą wytrzymałością. Kiedyś był to dąb, ale dziś jest on niemalże nieosiągalny, a jeżeli już się go znajdzie, to pochodzi on z rozbiórki innych budynków. Z bali można zbudować domek letniskowy, ale także całoroczny, gdyż konstrukcja jest taka sama, jedynie zastosowana izolacja i ocieplenie może się różnić. Oczywiście dużą rolę tu też odgrywa powierzchnia domu, gdyż do trzydziestu pięciu metrów kwadratowych jest to domek letniskowy, a powyżej tego metrażu, jest traktowany jako mieszkalny, całoroczny. Taki dom posiada swój urok i niepowtarzalny klimat.

Jeżeli lubimy naturę i chcemy mieć dom ekologiczny, to model z bali będzie idealny. Wystarczy zlecić wykonanie projektu, uzyskać stosowne pozwolenia i można zlecić firmie budowlanej rozpoczęcie prac. Jest to dom, który będzie służyć nawet kilku pokoleniom.