Ciekawe wycieczki jednodniowe do Drezna

Stolica Saksonii ma wiele wspólnego z Polską. To właśnie w Dreźnie rezydował jeden z polskich królów-August II Mocny. To ciekawa postać, z którą łączą się liczne legendy, filmy kostiumowe i książki. W Dreźnie znajduje się wspaniała kolekcja dzieł sztuki gromadzonych właśnie w czasach panowania Augusta II. Dlatego warto wybrać się na jeden dzień do stolicy Saksonii.

Jednodniowy pobyt w stolicy Saksonii

wycieczki jednodniowe do dreznaJadąc do Drezna warto zaplanować sobie zwiedzanie na jeden dzień. Podczas wycieczki obowiązkowa trasa jest niezmienna. Trzeba koniecznie zobaczyć stare miasto z jednym z większych, barokowych kościołów w Niemczech. To odbudowana świątynia, która uległa zniszczeniu podczas nalotów pod koniec II Wojny Światowej. Drezno nierozerwalnie wiąże się z osoba polskiego króla – Augusta II Mocnego i jego syna. Okres Sasów na tronie polskim wiąże się z powstaniem wielu legend, anegdot. Dlatego wycieczki jednodniowe do Drezna organizowane są o każdej porze roku. Przez cały rok można zwiedzać wspaniałe zbiory dzieł sztuki. Drezno słynie zarówno z doskonałego malarstwa barokowego, jak i z architektury. Sam pobyt na starym mieście to wyjątkowe spotkanie z historią. Fascynująca architektura opowiada dawne historie. Podczas jednodniowej wycieczki w Dreźnie można poznać historię porcelany. To właśnie w czasach Augusta II Mocnego powstawały najlepsze manufaktury, w których tworzono porcelanę i fajans.

Stolica Saksonii ma wiele do zaoferowania turystom. Warto ją odwiedzić o dowolnej porze roku. Latem to miejsce ciekawych wycieczek. Zimą najlepiej wybrać się w grudniu, gdy funkcjonuje jarmark bożonarodzeniowy. Drezdeński jarmark jest jednym z większych i ciekawszych w Niemczech. Wspólna historia Saksonii i Polski sprawia, że wycieczka do Drezna jest podróżą historyczną.