Bydgoskie firmy szukają pracowników z Ukrainy

Polskie firmy coraz chętniej zatrudniają pracowników ze wschodu. W związku z tym wiele agencji pracy wprowadziło do swojej oferty usługę pozyskania pracowników z Ukrainy. Koordynują one ich pobyt w Polsce i oferują pomoc legalizacji ich pobytu w Polsce.

Pracodawcy z Bydgoszczy zatrudniają pracowników z Ukrainy

pracownicy z ukrainy bydgoszczUkraińcy na stałe wpisali się w krajobraz polskiego społeczeństwa i rynku pracy. Naszych wschodnich sąsiadów możemy spotkać już nie tylko na placach budów, ale też w punktach usługowych, gastronomicznych, sklepach czy szpitalach. I wbrew obiegowej opinii, warunki ich zatrudnienia ulegają stałej poprawie. Coraz więcej z nich pracuje legalnie i zarabiają tyle, co Polacy. Zarobki Ukraińców w Polsce kilkakrotnie przekraczają och zarobki na Ukrainie. Pracownicy z Ukrainy Bydgoszcz też jest miejscem, gdzie znajdziemy firmy oferujące ich zatrudnienie. Wiele polskich przedsiębiorstw decyduje się na wynajęcie agencji pośrednictwa pracy do pomocy pozyskania pracowników ze wschodu. W ten sposób obniżają swoje koszty. Agencje pośrednictwa przeprowadzają cały proces rekrutacji, łącznie w poszukiwaniem pracowników bezpośrednio na Ukrainie. Pomagają im również uzyskać wszelkie pozwolenia potrzebne do pracy w Polsce. Podczas pobytu w Polsce Ukraińcy mają zapewnioną opiekę koordynatora. Dzięki temu przedsiębiorstwa zatrudniające Ukraińców otrzymują od razu pracowników gotowych do pracy. Ukraińcy są bardzo rzetelnymi i sumiennymi pracownikami. Często rozumieją język polski. Mają też podobne wartości, więc nie ma bariery kulturowej.

Ukraińcy są cudzoziemcami najczęściej ubiegającymi się o pobyt w Polsce. Bardzo chętnie podejmują się prac fizycznych, których nie chcą brać Polacy. Są zadowoleni, że mogą poprawić jakość swojego życia. Ich udział w polskim rynku pracy ciągle się zwiększa.