Baterie słoneczne – jak je zareklamować?

W naszym kraju kwestie ekologiczne nie są jeszcze zbyt często poruszane. Zwykle pomija się je, jako mało ważne. Najważniejsze są kwestie ekonomiczne, szybkość wykonania, trwałość, koszty, a nie to czy środowisko na tym zyska czy straci.

Jak sprawnie reklamować bateria słoneczne

panele słoneczneKażdy chce jak najszybciej zakończyć inwestycję, żeby zaczęła przynosić zyski, więc nie w głowie mu takie rozwiązania. A przecież są rozwiązania ekologiczna, które są bardzo korzystne dla naszego portfela, a w dodatku nie trzeba drogiego i specjalistycznego sprzętu do ich instalowania. Są to np. panele słoneczne. Można je łatwo montować na każdej względnie płaskiej powierzchni (dachówki są lekko faliste, ale to nie przeszkadza), a każdy deweloper na pewno ma tyle środków, by je zakupić. Przy całej, wielkiej kwocie inwestycji takie baterie słoneczne będą stanowiły ułamek kwoty, a zainwestowane środki finansowe na pewno się zwrócą. Gdyby je odpowiednio zareklamować, to może by zyskały nieco na popularności. Skoro dofinansowania niewiele pomogły, to może jakaś reklama telewizyjna by zmieniła podejście do baterii słonecznych? Podawanie liczb i statystyk zawsze dobrze działa na ludzi, więc gdyby wyliczyć ile przeciętny właściciel domu mógłby zaoszczędzić, gdyby na dachu miał panele słoneczne, to może przekonało by to ludzi. Osobną ankietę trzeba by było zrobić dla deweloperów. Podać im jak wiele osób jest zainteresowanych kwestiami ekologicznymi i chciałoby mieszkać w bloku, który ma baterie słoneczne, dzięki którym będę płacić niższe rachunki za prąd i ogrzewanie.

To na pewno byłoby przekonujące. Panele słoneczne to bardzo dobre rozwiązanie zarówno do domków jednorodzinnych, bloków mieszkaniowych, a nawet do zakładów pracy. Każdy skorzysta, kiedy będzie miał baterie słoneczne. Trzeba tylko pomyśleć, jak je dobrze zareklamować i wypromować.