Banki w nowej odsłonie – tani kredyt

Tani kredyt w bankach to konieczność po kryzysie finansowym.

Dzisiaj klienci przyzwyczajeni są do tego, że niemal wszystko załatwić mogą online. Wizyta w aptece czy sklepie spożywczym nie jest już niezbędna do tego, aby zrealizować receptę czy cieszyć się wieczorem pełną lodówką. W ten sam sposób zaczęły działać już dawno banki, które za pomocą internetu umożliwiają swoim starym klientom niemal całkowite zarządzanie swoim kontem. Wszystko to, co niegdyś wymagało wizyty w banku, a więc zakładanie kont i otwieranie lokat, podpisywanie umów ubezpieczeniowych czy zamawianie kart płatniczych, dzisiaj z powodzeniem wykonać można bez wychodzenia z domu.

tani kredytBank, który dysponuje historią konta swojego wieloletniego klienta wie zapewne lepiej, niż sam klient, jakie są jego realne przychody i wydatki w skali dnia, miesiąca a nawet roku. Przeanalizowanie takiej historii obrotów na koncie trwa kilka chwil, zwłaszcza w dobie tak perfekcyjnych programów komputerowych. Decyzje kredytowe czy wnioski o różnego rodzaju aktywacje na umowie podejmowane są więc niekiedy przez system z automatu, a nawet jeśli wymagają aktywacji przez człowieka, rzadko kiedy trwają dłużej niż piętnaście minut.
Użytkownik może w tym czasie za pomocą różnego rodzaju weryfikacyjnych metod potwierdzić swoją tożsamość i tym razem podpisać cyfrową wersję umowy. Przelew ze środkami z nowego kredytu czy uruchomiony debet na koncie może pojawić się nawet w ciągu kolejnych kilku minut. Wszystko to bez konieczności wizyty w banku – tani kredyt staje się faktem a klient jest zawsze usatysfakcjonowany takim przebiegiem sytuacji, bez zaświadczeń o dochodach i czekania.
Sytuacja nowych klientów wcale nie jest gorsza. Systemy informatyczne banków są dzisiaj tak sprawnie zaprojektowane, że każdy internauta może w kilka chwil, poprzez podanie swoich podstawowych danych osobowych, przejść proces weryfikacyjny i także w ciągu krótkich kilkunastu minut dowiedzieć się o wstępnej decyzji kredytowej.

Jeśli ta jest pozytywna, do otrzymania pieniędzy jest już bardzo blisko. Wystarczy formalność w stylu potwierdzenia swoich danych osobowych lub w niektórych przypadkach – dostarczenia zaświadczenia o zatrudnieniu czy dochodach.