Autka zasilane elektrycznie

W sklepach z zabawkami znajdziemy sporo produktów dla niemowlaków, przedszkolaka, ucznia czy nawet nastolatka. Jednak to dla najmłodszych są najciekawsze zabawki, szczególnie te, które są zasilane elektrycznie i można w nich jeździć.

Jak wyglądają samochody elektryczne dla najmłodszych?

auta elektryczne dla dzieciWielu rodziców się zastanawia nad wyborem ciekawej i bezpiecznej zabawki, którą maluchy będą zainteresowane przez dłuższy czas. W sprzedaży jest ich sporo, ale na pewno warto rozważyć auta elektryczne dla dzieci, które są dostępne w wersjach kolorystycznych dla chłopców i dziewczynek. Pod względem technologicznym, oba rodzaje aut są takie same i mogą mieć jeden lub dwa fotele. Samochody elektryczne zasilane są wydajnymi akumulatorami, które wystarczy raz na jakiś czas ładować. Dzięki mocnemu silnikowi, pojazd jest w stanie jechać z maksymalną prędkością kilku kilometrów na godzinę, zatem jest to bezpieczna szybkość dla maluchów. Większość modeli jest przeznaczona dla dzieci w wieku od trzech lat, gdyż wymagają samodzielnego kierowanie. Oczywiście nie jest to trudne zadanie, ponieważ wystarczy, że maluch opanuje sterowanie kierownicą i pedałem gazu. W pojazdach celowo nie ma pedału hamulca, gdyż mógłby się mylić z gazem. Auto automatycznie będzie hamować, kiedy dziecko zdejmie stopę z gazu. Wyglądem samochody do złudzenia przypominają prawdziwe pojazdy, dlatego nie ma się co dziwić, że tak bardzo się podobają wielu dzieciom. Są bezpieczne i komfortowe, dlatego coraz więcej rodziców je kupuje.

Jeżeli zdecydujemy się na zakup autka na akumulator, to trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Tyle kosztują najpopularniejsze modele aut, ale znajdziemy także samochody licencjonowane, które mogą kosztować nawet półtora tysiąca złotych.