Atestowane natryski przeciwpożarowe

Każdy budynek użytku publicznego musi mieć wykonaną instalację przeciwpożarową. W innym przypadku nie będzie mógł pełnić swojej funkcji, ponieważ będzie łamać przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy. Pożary zdarzają się rzadko, ale jeśli już się jakiś zdarzy, to powoduje duże straty, a dobra instalacja pozwala je znacznie ograniczyć.

Działanie natrysków przeciwpożarowych

natrysk przeciwpożarowyMożemy wyróżnić dwie grupy urządzeń pozwalających na gaszenie pożaru. Do pierwszej grupy należą wszystkie urządzenia, do których obsługi potrzebny jest człowiek, na przykład gaśnice i hydranty ścienne. Do drugiej grupy możemy przypisać urządzenia, które działają automatycznie, czyli na przykład różnego rodzaju natryski. Natrysk przeciwpożarowy jest bezpośrednio połączony z czujnikami dymu. W momencie gdy czujnik dymu coś wykryje, to wysyła sygnał do natrysków, z których uwalniana jest duża ilość wody. Dzięki temu ogień nie może się tak szybko rozprzestrzeniać, a często całkowicie gaśnie. Jest to najskuteczniejszy system przeciwpożarowy, ponieważ z jego działania wyeliminowany został czynnik ludzki. Natryski są zamontowane co kilka metrów, dzięki temu cały budynek jest gaszony jednocześnie. Ludzie znajdujący się wewnątrz takiego budynku mogą go bezpiecznie opuścić, a natryski zrobią co trzeba do momentu przyjazdu straży pożarnej. Jest to bardzo skuteczny system, świadczy o tym chociażby fakt, że stosowany jest na całym świecie.

Natryski na długo przed tym, zanim trafią do sprzedaży poddawane są wielu testom. Dzięki temu mamy pewność, że kupując taki natrysk dostajemy pełnowartościowy produkt, który w stu procentach jest wart swojej ceny. Poszczególne elementy takiej instalacji kupimy przez internet. Do montażu całego systemu powinniśmy zatrudnić profesjonalną firmę.