Zacznij od lekkiego kremu przeciwzmarszczkowego

Moja znajoma zawsze przykładała bardzo dużą uwagę do swojego wyglądu. Jednak po jej 25tych urodzinach całkowicie oszalała, wciąż powtarzając że się starzeje. Z początku cierpliwie znosiliśmy gdy co chwile wynajdowała u siebie nową zmarszczkę lub siwy włos, sądząc że gdy kryzys minie przejdzie jej. Jednak czas mijał, a ona wciąż wałkowała temat swojej „starości”.

Odpowiedni wiek na kremy przeciwzmarszczkowe

najlepsze kremy przeciwzmarszczkoweW końcu pewnego dnia oznajmiła nam, że idzie do kliniki medycyny estetycznej by wykonać sobie serie zastrzyków wypełniających zmarszczki. Nasza reakcja była jednakowa – czyś Ty zwariowała? Jednak ona uparcie drążyła temat. W końcu ja jako jej najlepsza przyjaciółka obiecałam, że dotrzymam jej towarzystwa i udam się razem z nią do kliniki. Nie było sensu się już kłócić. Gdy dotarłyśmy na miejsce, miła pani z recepcji skierowała nas do gabienetu lekarza, który zajmował się tego typu zabiegami. Przywitała nas kobieta w średnim wieku z lekkim zdziwieniem na twarzy. Na szczęście, gdy koleżanka podzieliła się z nią swoimi obawami i celem wizyty, ona uczciwie odradziła jej zabieg, proponując na początku najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe. Dla dwudziestopięcio letniej skóry to najlepsze rozwiązanie. Do tego doradziła jej czym kierować się przy wyborze kremów przeciwzmarszczkowych dla osób w naszym wieku. Przede wszystkim należy patrzeć na skład, by zawierały w pierwszych pozycjach witaminy C i E. Poza tym, jeżeli chcemy jak najdłużej zachować młodość powinnyśmy wysypiać się, nawadniać organizm, zadbac o zdrową dierę oraz przede wszystkim odstawić wszelkie używki jak papierosy czy alkohol. 

Zmarszki w naszym wieku nie są głębokie i lekkie kremy przeciwzmarszczkowe, a także maseczki nawilżające i pilingi złuszczające naskórek absolutnie wystarczą. Bardzo podobało mi się profesjonalne podejście lekarki. Muszę przyznać, że sama skorzystałam na tej wizycie, a nawet sama zaczęłam dbać o moją skórę.